УКРАИНА, 26 окт. — SV Development. На сьогодні є чимало порад щодо збереження електроенергії. Ці поради не є складними в дотриманні, але для ефективності потребують щоденного застосування.

Крім того, скорочення споживання електроенергії відбивається не лише на сімейному бюджеті, а й на більш глобальних речах, а саме — знижується кількість шкідливих викидів в навколишнє середовище, знижується енергоємність економіки держави, підвищується комфорт в приміщенні, економляться енергоресурси для наступних поколінь, стимулюється розвиток нових енергозберігаючих технологій, повідомляють в Держенергонагляді в Івано-Франківській області, передають “Вікна”.

Отож, пропонуємо прості поради для тих, хто не бажає переплачувати за електроенергію:

1. Використовувати енергозберігаючі лампи, бажано такі, які виготовлено за технологією LED (Light Emitting Diode). Це лампи, основою яких є напівпровідниковий прилад діод, який випромінює світло при подачі на нього постійного струму. Економія на освітлення при цьому може сягати 80-90%. Наприклад, якщо лампа розжарювання 100 Вт за 5 годин роботи в добу споживає 500 Вт ( Близько 35 копійок), то за місяць – 15 кВт год ( Близько 10 грн ). З аналогічною світловіддачею  LED – лампа потужністю 12 Вт за місяць в такому ж режимі роботи споживає 1,8 кВт год ( близько 1,26 грн). Інвестиція в одну LED лампу є виправданою, наприклад за рік її експлуатації. А прослужить вона набагато довше.

2. В приміщеннях використовуйте місцеве освітлення — до 300% економії.

3. Перефарбуйте стіни й стелю в світлі тони, при цьому вони поглинатимуть менше світла, а електролампи можуть бути й меншої потужності — до 50% економії.

4. Замініть стару електропроводку, в цьому випадку стара ізоляція проводів не буде причиною  зайвого витоку електроенергії, яка враховується електролічильником — до 5% економії.

5. Виходячи з кімнати, виключайте освітлення.

6. При користуванні побутовою технікою: не розміщуйте холодильник біля радіатора опалення або печі чи плити для приготування їжі – це запобігатиме його нагріванню та зайвим витратам електроенергії; не кладіть в холодильник неохолоджені каструлі з їжею, періодично розморожуйте холодильник, тримайте дверцята холодильника якомога менше часу відкритими. Доцільно розмістити холодильник в неопалюваній частині квартири чи будинку, при цьому тепло, яке виділяється під час роботи компресора, ще й нагріватиме простір —це ще до 15-20% економії.

7. Користуйтеся для приготування їжі не електроплитою, а індукційною. Вона набагато ефективніше перетворює електричну енергію на теплову, нагріваючи виключно спеціально призначений для неї посуд, а не повітря навколо — до 30% економії.

8. Частіше очищуйте сміттєзбірник пилососа, у цьому випадку його двигун не нестиме перевантажень, з натугою прокачуючи повітря через забитий пилюкою пилозбірник чи фільтр — до 40% економії.

9. Купуйте електроприлади класу А, або (для холодильників, пральних машин з режимом сушки) А+, А++ або А+++. В цьому випадку вони споживатимуть менше електроенергії — до 50 % економії.

10. Не залишайте електроприлади в режимі «очікування», витягуйте вилки телевізора, WIFI- роутера, модема, електродуховок, зарядних пристроїв з розеток тоді, коли потреба в їх використанні відсутня.

11. Користуйтеся телевізорами з LED-екраном, він споживає в рази менше електроенергії, ніж будь-який інший, наприклад, з 32-дюймовим екраном — 50 Вт, економія — до 400%.

12. В комп’ютері встановіть енергозберігаючий режим, економія — до 50%.

13. Оптимально завантажуйте пральну машину, виберіть  оптимальну програму для прання, економія — до 25%.

14. Використовуючи кухонну витяжну систему, відкрийте вікно або двері на вулицю, в цьому випадку електромотор витяжного вентилятора буде працювати без перевантаження — економія до 20%.

15. Використовуйте на кухні протічний нагрівач води, а не бойлер, це дасть змогу миттєво нагріти бажану кількість води, наприклад, для миття посуду.

16. Газові опалювальні котли обладнайте дистанційними датчиками температури приміщення, це забезпечить оптимальну роботу циркуляційного насоса.

17. Слідкуйте за показами електролічильника, ведіть облік спожитої електроенергії на потреби свого домогосподарства — не дозволяйте лихим сусідам підключитись до вашої електропроводки та економити за Ваш рахунок.

18. Використовуйте двозонний облік спожитої електроенергії. З 23 години ночі по 7 ранку тариф на електроенергію для населення в два рази менший, ніж вдень. В цей час можна ввімкнути електробойлер, запрограмувати прання, включити електроопалювальні прилади.

Дотримання цих порад усіма членами родини зробить економічний ефект ще більш відчутним. Навіть 50 гривень на місяць — це 600 гривень на рік.

Источник