Договір – головна запорука захисту в співпраці між двома або кількома сторонами. Це основа, те, з чого потрібно починати. Наприклад, при влаштуванні на роботу. З Вами обов’язково підписують договір, який вигідний і Вам, і роботодавцю. Чому? А раптом виникне непорозуміння по виплаті грошей або при недостатньому виконанні роботи. Яким чином будь-яка зі сторін щось доведе? Часто питаються: “Навіщо всі ці печатки і штампи”? Ну мусить же договір бути чимось підкріплений!

На прикладі процесу оформлення купівлі-продажу квартири дуже чітко видно, для чого потрібний договір.Власне завдяки йому нерухомість переходить у Вашу власність. Всі реквізити вносяться в загальний реєстр, доступ до якого є у нотаріусів, які й завіряють такий важливий документ.

До договорів про оренду квартири часто ставляться скептично. З одного боку – правильно: бо він не завірений нотаріусом. Але якщо вказані реквізити, які підтверджені підписом і печаткою, то любий суд зобов’язаний взятись за цю справу.

Часто навіть при виконанні одноразової роботи або послуги підписують двосторонній договір, щоб підстрахуватись. Не завжди воно рятує, але якщо все зробити правильно, то воно має сенс, навіть без завірення.

Є цілі окремі курси, які навчають майстерності складання і підписання такого роду документів. Знаючи всі нюанси, можна сміло починати будь-який бізнес і вивести його за малий проміжок часу на досить високий рівень. Знання – це сила. І з цим важко посперечатись.

Також є певні правила підписання договорів. Наприклад, використання одної ручки, при чому бажано чорного кольору; дозвіл на зміну будь-якого пункту договору тільки за згодою і в присутності обох сторін; вимоги і пропозиції в контексті мають бути внесені тільки відповідно до чинного законодавства України; вся висвітлена інформація не має суперечити одна одній. Якщо дотримуватись таких елементарних правил, то є всі шанси на те, щоб скласти і підписати дійсно хороший договір, який буде мати силу.

Не слід недооцінювати вартість документів. Ніякі обіцянки чи розписки не зможуть дати Вам таких гарантій, як вдала угода. І чим більше він має захисту (реквізити, підписи, печатки, водяні знаки, тощо). Тим краще і надійніше. Це єдиний можливий варіант вдалої співпраці в любій сфері, чим би Ви не займались. Люди самі по собі недовірливі, всім хочеться гарантій. А це якраз той випадок, коли вони їх отримують. І Ви зокрема.