Ще за давніх часів людство мало бажання знати, чи каже правду людина, яку обвинувачують у скоєному злочині. Методів визнати, чи бреше людина, чи ні було багато, але ж тільки у ХХ сторіччі з`явилася машина, яка мала здібності вимірювати кров`яний тиск, пульс та дихання і використовувалася у допитах. Це й був прообраз нині відомого детектора брехні, який отримав назву «поліграф».

Детектор брехні в сучасному житті

Технічний розвиток дав змогу модернізувати перші моделі апаратів, в результаті чого детектор брехні надбав низку здібностей, що дали змогу зафіксувати понад чотирьох десятків психофізіологічних реакцій людини. Інформацію, отриману за допомогою поліграфа, обробляють спеціальним чином.

Щоб отримати вірний результат, обробкою такої інформації повинні займатися тільки спеціалісти вузького напрямку — поліграфологи. Це не тільки досвідчені психологи, але ж й аналітики, та в деякому сенсі екзаменатори. Саме від них залежить, чи буде результат опитування вірним на максимальну кількість відсотків.

Як правило, тест на детекторі брехні проходить таким чином: на тілі екзаменованої людини встановлюють датчики, які передають сигнали до процесору, що знаходиться в переносному комп’ютері. Поліграфолог починає опитування заздалегідь підготовленими питаннями. Протягом цього часу система фіксує навіть наймінімальніші реакції людини, яка відповідає на запитання. Чи то прискорене моргання, чи зміна в диханні – детектор брехні запротоколює кожну зміну, а потім поліграфолог дасть свій висновок.

На даний час детектори брехні мають доволі широке коло використання. Перевірка при працевлаштуванні, опитування співробітників при просочуванні бізнес-інформації, опитування підозрюваного у кримінальній справі – неповний список заходів , де застосування поліграфа буде доцільним.

Потрібно відмітити, що детектор брехні свого часу зміг допомогти викрити шпигунів серед ФБР та ЦРУ. Це значний плюс до переваги використання такого приладу та ознака того, що спеціаліст-поліграфолог — є унікальним спеціалістом свого роду.

Види детекторів брехні на цей час мають два напрями – аналоговий та цифровий. В Україні широко розповсюджені детектори брехні цифрового формату. Такі апарати мають зручне обладнання та високий клас реєстрації психофізіологічних реакцій.

Тестування на такому поліграфі за допомогою професіонала-поліграфолога може допомогти не тільки виявити недостовірну інформацію, але й підтвердити ту, що є правдивою.

Джерело: https://polygraph-kiev.com/uk/